DREWNO
Stolarka okienna, wykonana jest z bezsęcznego drewna sosnowego, dębowego lub meranti. Elementy okien jednoramowych klejone są na długość (mikrowczepy) oraz warstwowo na grubość klejem o zwiększonej wytrzymałości termicznej, mechanicznej
i pełnej wodoodporności. Taka technologia wykonania zapewnia sztywną, solidną konstrukcję nie zmieniającą swoich wymiarów oraz geometrii. Ramy okienne wykonane są w profilu SOFTLINE gdzie krawędzie ościeżnicy i skrzydeł są delikatnie zaokrąglone.

SZKLENIE
Stosujemy jednokomorowy zestaw szybowy ze szkłem niskoemisyjnym, przestrzenią międzyszybową wypełnioną gazem szlachetnym (argon) Wraz z zastosowaną powłoką thermofloat zapewnia to doskonałą izolacyjność termiczną (współczynnik przenikania ciepła U<1,1 W/m2K) jak i akustyczną Rw=32dB. Posiadamy w ofercie pełną gamę szyb bezpiecznych, barwionych, refleksyjnych, akustycznych oraz witraży wykonywanych według indywidualnych życzeń klienta.

USZCZELNIENIE
Prawidłową szczelność gwarantuje zastosowanie najwyższej klasy uszczelek firmy DEVENTER. Zestaw szybowy po osadzeniu w ramie uszczelniany jest żywicami silikonowymi firmy DEN BRAVEN. Prawidłowe odprowadzanie wody z powierzchni skrzydła zapewnia aluminiowy okapnik, chroniąc w ten sposób miejsca najbardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych.

MALOWANIE
Elementy drewniane naczych produktów zabezpieczane są przez powłoki lakiernicze:
- kryjące - dowolne kolory z palety RAL
- lazury (z widoczną strukturą drewna)
doskonale chroniące przed wilgocią i promieniowaniem UV.

OKUCIA
Wyposażenie okien w nowoczesne okucia obwiedniowe firmy MACO zapewnia długoletnie i bezawaryjne działanie, a otwieranie i uchylanie okna odbywa się bezproblemowo. Mozliwe jest też mikrowentylowanie pomieszczenia. W konstrukcji drzwi stosujemy okucia antywłamaniowe - od strony zawias listwa antywyważeniowa - oraz zasuwnica wielopunktowa od strony zamka.